Lidé

Jiří BavorJiří Bavor (porota) působí na pozici obchodního ředitele průmyslových divizí Digital Factory & Process Industries and Drives společnosti Siemens. Zároveň koordinuje veškeré aktivity společnosti v rámci Průmyslu 4.0. Před příchodem do Siemens působil 15 let v oblasti IT služeb ve firmě IBM. Díky propojení znalostí z oboru průmyslové automatizace a informačních technologií úspěšně rozvíjí a rozšiřuje aktivity v oblasti Průmysl 4.0. Jiří Bavor vystudoval obor Technická kybernetika na ČVUT v Praze.


David PoláčekDavid Poláček (porota) v současnosti působí jako generální ředitel české pobočky SKF. Ve firmě se pohybuje celý svůj profesní život – od obchodně technických pozic, mezinárodních projektů až k současné pozici. Se strojařinou je spojen už od střední školy, po ní absolvoval Fakultu strojní na ČVUT. Při studiu získal praxi ve strojírenském podniku v Rakousku a u různých českých výrobců. Během studií strávil rok v Austrálii, kde zdokonalil svou angličtinu. V průběhu posledních sedmi let se vzdělává v oblasti systemického managementu, je příležitostný řezbář a obdivovatel přírody. Má dvě skvělé děti a milovanou ženu.


Robert StiffelRobert Stiffel (porota) absolvoval VŠB-TU Ostrava. Do společnosti nastoupil před více než dvaceti lety jako projektant řízení systémů v útvaru Plánování značky. Stál u zrodu digitální továrny ve ŠKODA AUTO. Postupně se vypracoval na pozici vedoucího Servisu plánování v oblasti Výroby a logistiky. Nyní zastává strategickou pozici vedoucího Digitalizace a Industrie 4.0. V jeho kompetenci je plánování a zavádění digitalizace v oblasti výroby, zavádění nadřazených systémů do řízení výroby, ShopFloor IT, vyhledávání a podpora digitálních inovačních projektů.


Vladislav SeveraVladislav Severa (porota) je partnerem společnosti EY s dlouhodobou zkušeností s vedením řady projektů v oblasti corporate finance, finančních, businessových a datových analýz pro mnoho prestižních klientů ve střední Evropě. V současnosti pak primárně rozvíjí služby EY v oblasti datových analytik.


Josef ŠachtaJosef Šachta (porota) je spoluzakladatel PropTech společnosti Sharry Europe, ve které nyní pracuje na pozici CEO a zodpovídá za strategii rozvoje. Většinu jeho týmu sice tvoří vývojáři, ale on sám vystudoval práva a žurnalistiku. Před působením v Sharry založil volnočasový portál CityBee a kreativní agenturu FirstFloor. Celý život ho nejvíce baví komunikace ve všech formách a aktuálně řeší hlavně to, jak spolu mohou komunikovat budovy s lidmi uvnitř. Spolu s kolegy vymyslel koncept „Friendly Buildings“, ve kterých musí správně souznít prostředí reálné s tím digitálním.


Milan KopáčekMilan Kopáček (mentor a porota) Žijeme v digitálním světě, kde data jsou ropa budoucnosti. Proto se v naší společnosti zabývám implementací datových skladů respektive Business Intelligence. Analýza dat v energetice již není jen statický reporting – díky propojení technicko-ekonomických ukazatelů umožňuje efektivně predikovat budoucí vývoj tohoto businessu. Ve společnosti E.ON Distribuce a.s. jsem odpovědný hlavně za efektivní konsolidaci provozních a investičních rozpočtů, řízení KPI ukazatelů či návrh podpůrných aplikací. V rámci datového skladu působím v roli Business Ownera. Stále ale také pracuji na implementačních projektech jako business analytik, architekt řešení, projektový manažer/SCRUM master a částečně jako vývojář v SAP BW, MS SQL db a SAP Business Objects.


David FialaDavid Fiala (mentor) vystudoval ISŠ COP Olomoucká, obor Mechanik seřizovač CNC strojů a PLC zařízení. Ve společnosti Siemens nyní pracuje na pozici manažer digitalizace, pod kterým se skrývají činnosti spojené s koordinací a zaváděním digitalizačních trendů do výroby. Jeho minulost je spjatá s tématem CNC, kdy začínal jako mechanik u CNC strojů, přes školitele až po programátora CNC, kde tvořil programy nebo vyvíjel automatizace pro tvorbu programů. Za životní zkušenost považuje postup z pozice programátora do manažerské pozice, což jdou dva odlišné světy. Jeho životním mottem je „Kde je vůle, je I cesta a kde není vůle, zbývá optimizmus“.


Tomáš StudeníkTomáš Studeník (mentor) je radikální inovátor a městský hacker. Tomáš pomáhá globálním firmám probouzet inovačního ducha a hledat nové příležitosti v post-digitální době. Titul MBA získal na University of Liverpool a postgraduálně studuje inovace na HEC v Paříži. Vedle pořádání FuckUp Nights v Praze a dalších velkých městech České republiky Tomáš organizuje inovační maratony CEE Hacks, kde hackeři a studenti celého světa řeší problémy v dopravě, energetice, zdravotnictví a sociální oblasti. Na podzim letošního roku Tomášovi vyšla u nakladatelství Jan Melvil Publishing Velká kniha fuckupů – sebrané průšvihy osobností českého byznysu, kultury a života vůbec.

Jan BurianJan Burian (mentor) je senior manažerem ve společnosti EY v České republice. Před začátkem působení v poradenství pracoval ve společnostech IDEAL Automotive a GHE HAPPICH CZ. Ve společnosti EY se věnuje vedení projektů pro klienty především v automobilovém, chemickém, strojírenském a ocelárenském průmyslu v České republice i zahraničí (region střední a západní Evropy, Turecko, Jižní Korea). Zaměřuje se zejména na zvyšování provozní efektivity, optimalizaci nákladů, zvyšování konkurenceschopnosti a strategický rozvoj výrobních společností. Intenzivně se věnuje rozšiřování povědomí mezi výrobními firmami o současných trendech v oblasti průmyslové digitalizace.

Zuzana NehajovaZuzana Nehajova (mentor) vedie InnovEYtion Hub, regionálne inovačné centrum so sídlom v Prahe. V rámci InnovEYtion Hub sa Zuzana sústredí predovšetkým na inovácie s pridanou hodnotou, nové technológie, koncepty inteligentných miest, financovanie R&D&I projektov a digitálnu transformáciu. Zuzana sa sústredí na zavádzanie pilotních řešení v oblasti IoT, AI a dalších.

Vláďa CibulkaVláďa Cibulka (mentor) vystudoval České vysoké učení technické v Praze a to konkrétně Fakultu elektrotechnickou se zaměřením na softwarovou architekturu. V roce 2016 spolu s kolegy v Praze založil firmu Sharry Europe, která se zabývá vývojem inovativních softwarových řešení pro prémiové kancelářské budovy a kde nyní mimo jiné působí jako IT Architekt.

Jakub ŘezníčekJakub Řezníček (mentor) získal své vzdělání na Fakultě elektrotechnické se zaměřením na softwarové inženýrství na pražském ČVUT. Jako jeden ze spoluzakladatelů společnosti Sharry Europe se od roku 2016 věnuje UX Designu v rámci vývoje inovativních softwarových řešení pro špičkové kancelářské budovy, kterým se firma zabývá.

Magdalena GumieniakMagdalena Gumieniak (mentor) je součástí inovačního týmu ve společnosti Skanska CDE s orientací na User Experience. Zaměřuje se především na udržování rovnováhy mezi důvtipností v podnikání, lidskými potřebami a technickými možnosti v kancelářských projektech Skanska. Magda má 7 let zkušeností ve společnosti Skanska, kde zodpovídala za marketing, komunikaci, inovace a udržitelnost a přispívala tak k rozvoji projektů ve Wrocławi, Krakově, Katowicích, Varšavě. Její schopnost komunikovat s vývojáři, projektovým týmem a klienty, zaměření na sdílení znalostí a komunikační dovednosti jí umožňují vytvářet cenné vztahy mezi projektovými týmy a obchodními partnery. V současné době poskytuje potřebnou podporu pro zajištění hladké realizace a implementace produktu Connected by Skanska na projektech Skanska v regionu střední a východní Evropy.

Martin KubáčMartin Kubáč (mentor) zastává v SKF pozici Machine Health project manager, ve které řeší nejen pilotní projekty diagnostiky strojů u zákazníků, ale i interní projekty se zaměřením na zdokonalení a zefektivnění procesů analýzy dat a reportingu. Předtím působil v SKF pět let jako servisní technik vibrodiagnostik, s mezinarodní certifikací. Vystudoval kreativní inženýrský obor Nábytek a výrobky ze dřeva, a zároveň ve strojírenství obor Aplikovaná mechanika. Po studiu strávil rok v Kanadě, především kvůli tomu, aby zdokonalil svou angličtinu, ale také s nadšením jako horolezec a skialpinista. Tyto zájmy ho dodnes neopustily a s manželkou a dvěmi dětmi jsou velkými vyznavači hor a cyklistiky. Mimo to se ve volném čase věnuje také designu a konstrukci nábytku.


Ivana ZelováIvana Zelová (mentor) v SKF působí na pozici Quality Managera, kde se věnuje také e-businessu, business analysis podpoře a automatizaci interních procesů. Zároveň studuje IT na univerzitě v Hradci Králové. Baví ji práce s daty, ráda vymýšlí nové možnosti ulehčení práce a zjednodušení procesů. Ve volném čase se zajímá především o nové technologie, je fanynka Marvelu, běhá a ráda chodí do fitka … a občas také ráda nic nedělá.


Jan VlasákJan Vlasák (mentor) v současnosti v SKF působí na pozici vedoucího oddělení aplikačního inženýrství, které se zaměřuje na komplexní řešení rotačních celků průmyslových zákazníků. Předtím zastupoval po dobu sedmi let pozici na pomezí techniky a obchodu v rámci železničního segmentu. Už při studiu na gymnáziu inklinoval k technice a fyzice, obzvláště pak technice dopravních prostředků. Tento zájem ho dovedl k absolvování Fakulty strojní na ČVUT, obor dopravní technika. Vozidla ho provázela samozřejmě i následně po studiu, kdy působil jako konstruktér vozidel a stavebních strojů. Dodnes je pro stroje a dopravní prostředky všeho druhu zapálený, svůj zájem rozšířil o pole umělé inteligence a robotiky. Má rád všechny aktivity spojené s přírodou, obzvláště nadšený je do kolečkových i normálních lyží. S milovanou ženou má skvělého syna, se kterým sdílí vřelý vztah k technice.


Reda MerzoukiReda Merzouki (mentor) pracuje jako Global Partner Solution architekt v rámci teamu Siemens MindSphere, kde využívá více jak 20 let zkušeností, které získal především v oblasti telekomunikací. Například v americké společnosti Verizon vedl různé projekty od rozmisťování telekomunikačních sítí až po budování prediktivních modelů, základem pro vše byla vždy analýza dat. Své vzdělání v oblasti datové analýzy získal na francouzském institutu Telecom ParisTech (Paris Institute of Technology). Ve volném čase se věnuje nejen své rodině, ale zároveň filozofii a matematice. Jeho vášní je hra na kytaru a zpěv v kapele.


Pramod DayaPramod Daya (mentor) pracuje jako Global Partner Solution architekt v rámci teamu Siemens MindSphere, kde využívá více jak 15 let zkušeností získaných především prací s veřejným a finančním sektorem. Před nástupem do společnosti Siemens pracoval na pozici Infrastructure and Cloud architekt. Vedl řadu projektů, od návrhu bezpečných cloudových a hybridních cloudových řešení až po budování vysoce výkonných týmů pro posílení technických řešení různých zákazníků. Jeho akademické vzdělání zahrnuje titul BSC v oblasti výpočetní techniky, obchodního a výrobního managementu. Jeho koníčkem jsou technologie a podpora potenciálu mladých lidí. Doma má impozantní akvárium s mořským útesem, které je plné korálů a exotických ryb.


Petr LangPetr Lang (mentor) Projektový manažer oddělení Inovační projekty ve společnosti E.ON Distribuce a.s. V E.ON se v posledních 3 letech věnoval v rámci IT projektů integraci datových skladů v SAP se systémy GIS, SCADA a s manuálními vstupy. Poskytuje expertní know-how pro postupnou změnu způsobu, jakým správce distribuční sítě spravuje a alokuje investiční a provozní rozpočty. Má na starosti IT portfolio inovačních projektů a je zodpovědný za IT oblast strategického asset managementu – modelování prediktivní údržby nad distribuční sítí elektřiny a plynu, procesní automatizaci a vytěžení distribučních dat pro pokročilé strategické úlohy. Vystudoval ekonomii na Ekonomické fakultě JČU, několik let působil jako analytik a strategista online marketingu, nadšenec do technologií.


Miroslav ŠajdlerMiroslav Šajdler (mentor) Data jsou pro mě jako vědomosti, report je interpretace vědomostí a predikci lze přirovnat ke zkušenému odborníkovi. Právě z toho důvodu pracuji ve společnosti E.ON Distribuce a.s., kde působím v roli datového analytika a kde je našim cílem již zmíněná predikce. Aktuálně jsem součástí týmu, který pracuje na projektu implementace datového skladu, dat z oblasti IS-U, jako jsou smlouvy, reklamace a stížnosti, obchodní a technická kmenová data, jiné.


Zbyněk ŘešetkaZbyněk Řešetka (mentor) působí ve společnosti Unicorn jako Software Architekt zodpovědný za celkové technologické řešení, architekturu budovaných informačních systémů, koordinaci a technické vedení vývojářů. Vystudoval informatiku na Ostravské univerzitě. V profesním životě prošel různými pozicemi od správy a výstavby datových sítí, přes vývoj podnikových informačních systémů po vývoj průmyslových řešení v oblasti silničních technologií. V současnosti se v Unicornu věnuje projektům zejména z oblasti průmyslu a výroby. Aktivně také participuje na projektech Unicornu zaměřených na oblast průmyslu 4.0 a inovativních aktivitách, které integrují koncepty moderního přístupu k výrobnímu procesu s využitím cloudových technologií. Ve volném čase se věnuje astronomii.


Jana Polášek FilováJana Polášek Filová (mentor) vede a spolupodílí se na projektech zaměřených na digitalizaci a Průmysl 4.0. Připravuje digitální strategii Výroby a logistiky ŠKODA AUTO, podporuje zavádění digitálních inovací do výrobního systému ŠKODA AUTO a nové obchodní modely. Má letité zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje (R&D), marketingu inovací, start-upů a akcelerace podnikání. Aktivně propojuje průmysl a vědu, externě přednáší na FEL ČVUT v Praze.


Lukáš KousalLukáš Kousal (mentor) je koordinátorem technického servisu lisoven v Mladé Boleslavi. Se svým týmem zajišťuje technickou péči o průmyslové roboty a mechanizaci lisovacích linek, správcovství budov a ekologii. Jeho vášní jsou nové technologie a inovativní řešení moderní doby, které využívá nejen v soukromém životě, ale především ve výrobním procesu lisování ve ŠKODA AUTO.


Jan VlačihaJan Vlačiha (mentor) vystudoval TUL obor Manažerská informatika. V roce 2015 nastoupil do ŠKODA AUTO na pozici Specialisty data managementu v závodě ve Vrchlabí. Na současné pracovní pozici má za cíl implementaci digitalizace a praktické využití moderních technologií ve výrobě motorů a převodovek. Je pokročilým expertem v oblasti analýzy výrobních dat a jejich zpřístupnění pro podporu rozhodování.


Michal ŠtětkaMichal Štětka (mentor) do ŠKODA AUTO nastoupil v roce 2005. S fungováním celé společnosti se seznámil na pozici moderátora optimalizačních workshopů a koncernového trenéra pro oblast lakoven. Od roku 2017 se věnuje projektu Smart Maintenance v útvaru Výroby vozů. S týmem 18 specialistů digitalizuje procesy v údržbách, implementuje projekty Condition monitoringu a datové analytiky do výroby.


Jan EclerJan Ecler (mentor) do ŠKODA AUTO nastoupil v roce 2011 jako specialista funkčního cubingu. Vytvářel měřící programy pro souřadnicové měřící stroje, měřil karoserii a vyhodnocoval výsledky měření aut uváděných do sériové výroby. Nyní druhým rokem pracuje na pozici specialisty pro nové trendy a inovace v Údržbě lakovny v Mladé Boleslavi. Zaměřuje se na digitalizaci procesů, snaží se posunout reaktivní údržbu do údržby prediktivní pomocí všech dnes dostupných nástrojů.


Petr ProkopPetr Prokop (mentor) vystudoval FEI VŠB, obor Informatika se zaměřením na analýzu a zpracování dat. Momentálně pokračuje v doktorském studiu a je součástí prestižního doktorandského programu ŠKODA AUTO. Zabývá se zpracováním a využitím výrobních dat pro prediktivní údržbu a uplatněním strojového učení ve výrobě.


Jan GrauJan Grau (mentor) vystudoval FS ČVUT obor Výrobní stroje a zařízení. Do ŠKODA AUTO nastoupil v roce 2017, kde se v doktorském programu zabývá možnostmi uplatnění nových digitálních technologií a jejich nasazení ve výrobě. Je oblíbeným Apple mentorem pro Výrobu a logistiku, působí jako podpora projektů digitalizace v útvaru Digitalizace a Industrie 4.0


Petr VoleníkPetr Voleník (mentor) vystudoval Technickou Univerzitu v Liberci se specializací na robotiku a machine / robot vision systémy. V rámci ŠKODA Trainee programu se seznámil s řízením výroby digitalizace, digitální továrnou, technickým servisem a řízením programu výroby. Byl na mezinárodní stáži v Nizhnym Novgorodu. Na současné pracovní pozici se zaměřuje na digitalizaci a optimalizaci výrobních procesů na svařovnách a lisovnách. Je velkým fanouškem a propagátorem blockchainu.


Jaroslav RysJaroslav Rys (mentor) je původní profesí programátor. Před téměř deseti lety přesedlal na datovou analytiku, se kterou od té doby vystřídal různé oblasti trhu, od telekomunikací, sázkového byznysu, trhu práce až nakonec zakotvil u automobilového průmyslu. Ve ŠKODA AUTO se podílí na realizaci datově analytických projektů ve výrobních i nevýrobních procesech, aktivně pracuje na osvětě v oblasti BI.


Josef CoufalJosef Coufal (mentor) je ve ŠKODA AUTO součástí týmu, který dohlíží na používané technologie. Pomáhá navrhovat vhodná řešení problémů a byznys požadavků. Snaží se dívat na IT jako celek, hledat možné synergie a přispívat tak k digitální transformaci firmy. Jeho specializací je IoT, RPA a Enterprise Architecture Management.


Ján HrivňákJán Hrivňák (mentor) se aktivně zabývá hledáním souvislostí v problémech, chápáním různých business oblastí a navrhováním chytrých řešení, která jsou schopna konstantně přinášet klientům přidanou hodnotu. Ve své činnosti aktivně využívá své racionální a pragmatické myšlení, které kombinuje se znalostmi získanými při studiu informatiky. Působí jako analytik ve společnosti Unicorn, kde se podílí primárně na projektech z oblasti energetiky a výroby. Projekty řeší ve všech jejich fázích, od návrhu konceptů a smyslu vytvářeného řešení, přes tvorbu podkladů potřebných pro vývoj, podporu týmů podílejících se na implementaci až po zajištění úspěšného nasazení řešení do produkčního provozu. Vedle práce se věnuje i rozvoji svých znalostí a je studentem doktorského programu se zaměřením na průnik konceptů průmyslu 4.0 a informatiky ve formě modelů, návrhů a implementací informačních systémů.


Benedikt KotmelBenedikt Kotmel (mentor) působí jako vedoucí oddělení Datové platformy. Má na starosti vedení a rozvoj týmu, prezentaci projektu veřejnosti, komunikaci s partnery projektu a magistrátem a vedení klíčových datových projektů. Soustředí se na vytváření komunity kolem otevřených dat a propojování uživatelů a vlastníků veřejných dat. Před nástupem do Operátora ICT působil jako manažer projektu otevřených dat Ministerstva financí, který obdržel mnohá ocenění za přínos v oblasti otevřených dat a transparence. Benedikt sám pak obdržel cenu Křišťálová Lupa za prosazování open dat.


Jan VlasatýJan Vlasatý (mentor) se zaměřuje na vizualizace dat. Městská data zpracovává a propojuje, ale především je vizualizuje. Několik let se živil jako full-stack developer a má velký přesah do grafického designu. Vytváří i funkční prototypy aplikací. V současnosti vede vývoj nové datové platformy pro Prahu. Ve svém volném čase se podílí na vývoji mnoha webových projektů, např. opensource aplikace Cityvizor, která vizualizuje výdaje a příjmy obcí a měst a která byla oceněna několika nezávislými porotami.


Radek ŠimekRadek Šimek (mentor) je zodpovědný za projektový management projektů divize Business & Platform Solutions, se zaměřením na zajištění potřebné kvality projektových postupů, plnění cílů projektů za dodržení jejich nastavených finančních ukazatelů. Radek má zkušenosti s řízením jak vývojových projektů, které byly realizovány v úzkém vývojovém týmu, tak i integračních projektů, kde realizace probíhala s partnery. Ve vybraných případech se podílel na krizovém řízení/dočasném zástupu projektového managementu na projektech.
Oblast Internetu věci a související problematika je mu blízká především díky osobnímu zájmu a vzdělání v oblasti Automatizece na ČVUT s tím, že je součástí interního týmu spolupráce se Siemens právě v oblasti IOT/MindSphere.


Tomáš RichtaTomáš Richta (mentor) se jako bývalý vysokoškolský učitel v oblasti teoretické informatiky a sotwarového inženýrství v Atosu na pozici analytika a middleware vývojáře věnuje aplikaci teoretických metod a postupů do praktického vývoje složitých integračních systémů. V tuto chvíli konkrétně pracuje na projektu Zaměstnanost, který krom jiného staví na technologiích jako je Eclipse Platform, JBoss Fuse, JBoss AS a dalších. Současně s tím se Tomáš v rámci svého postgraduálního studia na VUT v Brně zabývá problematikou formálních specifikací a dynamicky rekonfigurovatelných softwarových architektur pro oblast bezdrátových senzorových sítí (WSN) a internetu věcí (IoT), tedy obecně světa zařízení s omezenými výpočetními prostředky. V této oblasti již publikoval celou řadu vědeckých článků a také vyvinul autorský software pro transformaci formálně specifikovaných modelů do jejich intepretovatelné podoby, která mimo jiné umožňuje dynamické změny v ovladačích jednotlivých zařízení a současně s tím také předchozí simulaci dopadů změn a následnou formální verifikaci cílového sestavení přímo za běhu programu.


Ing. Viktor Oravec PhD.Ing. Viktor Oravec PhD. (mentor) je spoluzakladateľ a R&D director slovenského startupu bAvenir. Viktor získal svoje schopnosti na rôznych pozíciách od implementácie riešení pre EGNOS a Galileo navigačný systém cez technický dizajn v oblasti logistiky až po podnikovú architektúru vo verejnej a štátnej správe Slovenskej republiky. Viktor vedie implementačný tím energetických inovácií v platforme SHAR-Q, ktorá prináša sémantickú interoperabilitu do prostredia IoE (Internet of energy) a IoT (Internet of things) s dôrazom na bezpečnosť a súkromie.


Ing. Jorge Almela MirallesIng. Jorge Almela Miralles (mentor) je spoluzakladateľ a R&D director slovenského startupu bAvenir. Viktor získal svoje schopnosti na rôznych pozíciách od implementácie riešení pre EGNOS a Galileo navigačný systém cez technický dizajn v oblasti logistiky až po podnikovú architektúru vo verejnej a štátnej správe Slovenskej republiky. Viktor vedie implementačný tím energetických inovácií v platforme SHAR-Q, ktorá prináša sémantickú interoperabilitu do prostredia IoE (Internet of energy) a IoT (Internet of things) s dôrazom na bezpečnosť a súkromie.


Ing. Andrej ŠebeňIng. Andrej Šebeň (mentor) je zodpovedný za implementáciu a integráciu Open Gateway API a peer-to-peer komunikácie v SHAR-Q platforme. Andrej svoje technické zručnosti získal z rôznych implementačných projektov v oblasti verejnej správy, finančného sektora (Erste Group) a telekomunikácií (Nokia) ako aj štúdia na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky Slovenskej technickej univerzity.


Jakub KudláčekJakub Kudláček (mentor) Studoval jsem obor Bezdrátová komunikace na ČVUT v Praze a již při studuju jsem pracoval v IBM. Po téměř 5 letech jsem se rozhodl ukončil čiště IT kariéru na pozici IoT Tech Solution Architect a následovat vlastní sny, a to propojení technologií a fitness. Mohu pomoci v oblastech IoT designu a návrhu architektury řešení.